25.03.2018
Euro 2012 Gdańsk

Kategorie


Archiwa


Meta:


Gdańska Arena Bałtycka - najpiękniejsza!

18 stycznia 2009. Autor: admin

Stadion piłkarski w Letnicy jest najpiękniejszym polskim stadionem szykowanym na Euro 2012 - uznali internauci odwiedzający stronę spółki PL.2012, polskiego organizatora turnieju. Baltic Arena wygrała o włos ze Stadionem Narodowym w Warszawie.

BalticArena

Wygrane głosowanie na najpiękniejszy stadion

Określenie “o włos” dobrze oddaje różnicę w głosach oddanych na oba stadiony - ten gdański spodobał się raptem 186 osobom więcej! W sytuacji, gdy na każdy z nich oddano ponad 68 tys. głosów, a w całym konkursie w sumie 163 tys., różnica między Baltic Areną a Stadionem Narodowym wyniosła raptem 0,1 proc.

Czytaj dalej »

Kategorie: Okolice budowy | Komentarze (0) »

Baltic Arena - pomysł na reklamę

14 stycznia 2009. Autor: admin

Kamera internetowa i oznakowanie wywrotek firmy Wakoz, to pomysły spółki BIEG 2012 na informowanie gdańszczan o tym, co się dzieje na placu budowy Baltic Areny.

Poza mieszkańcami Letnicy mało kto może na bieżąco kontrolować przebieg prac na budowie stadionu piłkarskiego. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom wciąż brak kamery internetowej, która obraz z gdańskiej inwestycji miała transmitować na cały świat.

Czytaj dalej »

Kategorie: Okolice budowy | Komentarze (0) »

Startuje przetargu na budowę stadionu w Letniewie

10 stycznia 2009. Autor: admin

140 segregatorów zajmuje dokumentacja,  którą za dwa tygodnie otrzymają firmy startujące w przetargu na budowę stadionu BalticArena. Zapłacą za nią 7,5 mln zł, ale stawką jest kontrakt wart kilkaset milionów.

Władze spółki BIEG 2012,  która prowadzi budowę stadionu piłkarskiego w Letnicy chce zminimalizować ryzyko protestów w przetargu na generalnego wykonawcę stadionu Baltic Arena.  Dlatego zanim jeszcze konsorcja pobiorą dokumentację przetargową,  BIEG zorganizował spotkanie,  podczas którego miały zostać wyjaśnione ewentualne wątpliwości związane z przetargiem. Wszystko po to, by uniknąć przeciągania procedur przetargowych,  które opóźniłyby rozpoczęcie prac budowlanych w Letnicy.

Czytaj dalej »

Kategorie: Plany | Comments Off