25.03.2018
Euro 2012 Gdańsk

Kategorie


Archiwa


Meta:


Startuje przetargu na budowę stadionu w Letniewie

10 stycznia 2009. Autor: admin

140 segregatorów zajmuje dokumentacja,  którą za dwa tygodnie otrzymają firmy startujące w przetargu na budowę stadionu BalticArena. Zapłacą za nią 7,5 mln zł, ale stawką jest kontrakt wart kilkaset milionów.

Władze spółki BIEG 2012,  która prowadzi budowę stadionu piłkarskiego w Letnicy chce zminimalizować ryzyko protestów w przetargu na generalnego wykonawcę stadionu Baltic Arena.  Dlatego zanim jeszcze konsorcja pobiorą dokumentację przetargową,  BIEG zorganizował spotkanie,  podczas którego miały zostać wyjaśnione ewentualne wątpliwości związane z przetargiem. Wszystko po to, by uniknąć przeciągania procedur przetargowych,  które opóźniłyby rozpoczęcie prac budowlanych w Letnicy.

- To bardzo ważne spotkanie.  Sądzę,  że firmy otrzymały odpowiedzi na najważniejsze dla nich pytania - przekonywał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Czy to wystarczy, by biorący udział w przetargu od razu zaakceptowali wynik komisji przetargowej? - Żadna z firm nie zadeklarowała,  że nie będzie się odwoływać - przyznał jednak prezydent Gdańska.

O co pytali wykonawcy?  O to,  czy mogą odwiedzić plac budowy,  o szczegóły ubezpieczenia, o możliwość pobrania dokumentacji przetargowej wcześniej, aby przetłumaczyć ją na język obcy, a także o walutę,  w jakiej można wpłacić wadium.

- O to pytali przedstawiciele konsorcjum firm, w którym liderem jest China Overseas Engineering Group.  Chcieliby wpłacić wadium w juanach,  ale ustaliliśmy,  że można to zrobić jedynie w złotówkach,  euro i dolarach - wyjaśnia Ryszard Trykosko,  prezes BIEG 2012.

Startujący w przetargu pobiorą zajmującą 140 segregatorów dokumentację 27 stycznia.  Potem będą mieli 40 dni na sporządzenie swojej oferty,  którą będą musieli dostarczyć do 9 marca.  13 marca komisja przetargowa wskaże zwycięzcę.  Jeżeli nie będzie żadnych odwołań, umowa z generalnym wykonawcą zostanie podpisana 24 marca.  Jeżeli firmy będą się odwoływać, procedura odwlecze się do 27 kwietnia.

Konsorcja startujące w przetargu na budowę Areny Bałtyckiej w Gdańsku:

  • Hydrobudowa Polska S.A. Hydrobudowa 9 Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane, Alpine Bau Deutschland, Alpine Construction Polska
  • Hochtief Polska, Warbud S.A., Hochtief Construction AG
  • Budimex Dromex S.A., Max Bögl Polska, Max Bögl Bauunternehmung
  • Polimex - Mostostal S.A., J&P - AVAX
  • Porr (Polska) S.A., Porr, Strabag, Zeman Hale - Dachy - Fasady
  • China Overseas Engineering Group Co. Ltd, China JiangSu International Economic Technical Cooperation Corp., Decoma
  • Baugesellschaft Walter Hellmich, POL-AQUA

źródło trójmiasto.pl

Kategorie: Plany |

Komentowanie zabronione.