25.03.2018
Euro 2012 Gdańsk

Kategorie


Archiwa


Meta:


Baltic Arena - pomysł na reklamę

14 stycznia 2009. Autor: admin

Kamera internetowa i oznakowanie wywrotek firmy Wakoz, to pomysły spółki BIEG 2012 na informowanie gdańszczan o tym, co się dzieje na placu budowy Baltic Areny.

Poza mieszkańcami Letnicy mało kto może na bieżąco kontrolować przebieg prac na budowie stadionu piłkarskiego. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom wciąż brak kamery internetowej, która obraz z gdańskiej inwestycji miała transmitować na cały świat.

- Do końca stycznia powinniśmy już ją zainstalować - zarzeka się Michał Kruszyński, rzecznik Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012. - Początkowo chcieliśmy umieścić kamerę na ruchomym maszcie, ale zrezygnowaliśmy z tego. Teraz planujemy umieścić kamerę, a może nawet dwie, w takim miejscu, by obejmowały cały plac budowy.

A jest co pokazać. Chociażby uwijające się jak w ukropie 90 ciężarówek Wakozu, firmy prowadzącej prace ziemne w Letnicy. Zorientowani wiedzą, że samochody te każdego dnia przemierzają gdańskie ulice wywożąc i zwożąc na plac budowy kruszywo. Jednak nie wszyscy mieszkańcy zwracają na nie uwagę.

Dlatego też niewykluczone, że na ciężarówkach Wakozu znajdą się podobne informacje, jak na autach pracujących na budowie w Warszawie. W stolicy ciężarówki jeżdżą z napisem “Ten samochód pracuje przy budowie Stadionu Narodowego”.

- Pomysł jest ciekawy, przedyskutujemy go na radzie budowy - przekonuje Ryszard Trykosko, prezes BIEG- u.

Idea ma jednak pewne wady. - Trzeba pamiętać, że te wywrotki pracują na budowie, więc są ubłocone i brudne. Warto się zastanowić, czy na pewno będzie to miało walor promocyjny - zastrzega Kruszyński.

Jedno jest pewne:  nawet jeśli pomysł z napisami nie wypali, to do końca stycznia powinna już pojawić się kamera internetowa, a później także nowe billboardy reklamujące nowy stadion.

źródło www.trojmiasto.pl

Kategorie: Okolice budowy |

Komentowanie zabronione.